top of page

Ziemas Vindsērfinga apmācība un noma (Ledus dēlis)

Ziemas vindsērfings jeb ledus dēlis 2h

Ledus dēlis ir sporta veids, kur ļoti daudzas lietas vari viegli kontrolēt un arī ja vēlies pirmajā reize vari sasniegt 80-90 km/h, parasti izvēlas mazāku ātrumu, lai būtu lielāka drošība un komforts. Viss notiek ar vēja spēku, līdz ar to nepieciešami vismaz 2 m/s. Ir stabila virsma līdz ar to nav nepieciešams apgūt līdzsvaru, kas var prasīt daudz laika. Ledus dēli apgūst dažu minūšu laikā, bet līdz labam līmenim var paiet kāds laiciņš. Sajūta tu atrodies uz ledus dēļa, pamazām ātrums palielinās un pamazām izdalās dabīgais endorfīns, kas sniedz labsajūtu visam ķermenim. Tā ir brīvības sajūta, jo apkārt ir sasalis ūdens, plaši pārskatāma teritorija pa kuru vari pārvietoties un nokļūt kur vien vēlies, izmantojot tikai vēja spēku. Tas noteikti jāizmēģina ikvienam ūdens sporta aktīvistam.

Iekļauts

Instruktors 2h

Ekipējums 2h

Cena

50.00 Eur - 25% = 37.50

Bankas pārskaitījums (vai skaidrā)

1) Zvani 29940712 Rihards

2) Izprintē dāvanu karti

3) Dāvanu kartē ieraksti pārskaitījuma numuru un datumu 

1) Paypal apmaksa

2) Izprintē dāvanu karti

3) Dāvanu kartē ieraksti pārskaitījuma numuru un datumu 

Apģērbs

Ieteicams slēpošanas apģērbs + silti zābaki ar biezu zoli, gumijas apakšu, lai neslīd.

Reģistrācija

Iepriekšēja rezervācija zvanot +371 29940712 (Rihards)

Sezona

Ziemas sezona - brīvdienas (sestdiena, svētdiena)

Derīga

12 mēnešus no iegādes brīža

Instruktors

Arnolds Grigulis vai Rihards Akmentiņš

Ziemas Vindsērfinga apmācība un noma (Ledus dēlis)

     Ledus vindsērfinga inventārs ir dēlis, kas nedaudz atgādina kaitbord dēli, taču tam apakšā piestiprinātas slidas. Šis dēlis, izmantojot mastpēdu, pievienots burai kopā ar mastu un giku, lai cilvēks, pēdas novietojot uz dēļa un rokas uz gika, varētu izbaudīt iespējas, ko mums piedāvā ledus, apvienojumā ar vēju un patīkamu atmosfēru. Šī sporta veida līdzinieks ir ūdens vindserfings, kas sākotnēji vairāk vai mazāk ir attīstījies, kā aizvietotājsports. Uz ūdens tas parādījās, lai vasarā aizstātu kalnu slēpošanu, jo šādi burājot iespējams iegūt slēpošanai līdzīgu dinamiskumu, kā arī aizstājējs viļņu dēlim, lai pārvarētu ģeogrāfiskos ierobežojumus, kas ļauj sērfot tikai pludmalēs ar lieliem viļņiem.

     Latvijā ražotie ledus dēļi ir veidoti tā, lai burāšanas sajūtas maksimāli pietuvinātu vasaras vindsērfingam, taču uz ledus nav šī ūdens pretestība, pateicoties kam, daudz vieglāk ir attīstīt sev vēlamo ātrumu arī daudz mazākā vējā, līdz ar ko, manuprāt, ledus vindsērfings ir jau nākamā šī sporta veida paaudze, kas strauji progresē.

     Uzsākot braukt ar vindserfingu vasarā, mums paveras vairāki apgrūtinājumi - jāizprot vējš, jānotur līdzsvars, svarīgi, lai būtu labi attīstīta koordinācija, iespējams, jāiegādājas hidrotērps, ūdens zābaciņi utt. , taču ziemā atkrīt daudzas šīs problēmas. Līdzsvara un koordinācijas trūkums ir daudz vieglāk pārvarams, ja atrodamies uz cieta pamata, kā arī speciāls apģērbs nav nepieciešams – pirmajiem braucieniem lieliski noderēs jebkāds ziemas kombinezons, vai vienkārši siltas drēbes (vēlams sniega un vēja necaurlaidīgas).Tikai, dodoties uz ezeru, būtu svarīgi izvēlēties atbilstošus apavus – lai tie neslīd, ātri nesamirkst un ir ērti sportiskām aktivitātēm, kā arī, savas drošības labad, vēlams uzlikt ķiveri, vai izvēlēties aizsargus ceļiem un astes kaulam.

bottom of page